Menu

Sunrise Festival 2020 – święto fanów muzyki klubowej

Każdy fan muzyki i festiwali może wypełnić letni grafik po brzegi. W Polsce jest w czym wybierać – festiwale odbywają się przez całe wakacje. Dla tych, którzy najchętniej bawią się przy dźwiękach muzyki elektronicznej, obowiązkowym przystankiem jest kołobrzeski Sunrise, który w tym roku rozpocznie się 24 lipca.

Od 2003 roku Sunrise Festival przyciąga coraz więcej zwolenników muzyki trance, techno i house. Tak wielu, że organizatorzy festiwalu, chcąc zapewnić wszystkim festiwalowiczom najlepszą jakość rozrywki, w zeszłym roku zdecydowali się zmienić jego miejsce. Sunrise po 15 latach został przeniesiony z Amfiteatru na teren kołobrzeskiego lotniska Podczele, leżącego nad samym morzem. Zobaczmy, jakie gwiazdy muzyki elektronicznej wystąpią w tym roku na Sunrise Festival i jakie zmiany przyniosła przeprowadzka imprezy.

Sunrise Festival – kto wystąpi? 

Organizatorzy Sunrise, tworząc festiwal, dbają o wszystko, co przyciąga i cieszy publiczność – wizualizacje i efekty specjalne podczas koncertów, sprawną organizację, a, co najważniejsze, nasycony gwiazdami muzyki tanecznej line-up. W tym roku, jako headlinerów, zapowiedziano na razie dwóch pionierów elektroniki: Paula Kalkbrennera i Fatboy Slim. 

Fatboy Slim, doceniony na całym świecie muzyk, brytyjski DJ i producent, zagra na kołobrzeskim lotnisku w ostatni dzień festiwalu – 26 lipca. Nie ma wątpliwości, że Fatboy Slim zapewni publiczności doskonałą rozrywkę – przy jego utworach, takich jak porywający kawałek ‘Right here, right now’, ciężko nie zacząć tańczyć.

Niemiecki muzyk Paul Kalkbrenner potrafi swoimi umiejętnościami wprowadzić fanów w szczególny, trancowy nastrój. Jego ‘Sky and sand’ 12 lat temu zapętlał każdy fan muzyki elektronicznej i, większość z nich, 26 lipca na pewno zamelduje się pod nadmorską sceną.

Podczas tegorocznego Sunrise Festival zagrać ma ponad 100 wykonawców. Do tej pory ogłoszono występy między innymi: hardstylowi Aftershock, Coone, Zaotx, a także, brytyjski, tworzący progressive house, zespół Faithless. Czekamy na kolejne, przyciągające zapowiedzi.

Sunrise Festival – co nowego? 

Przeniesienie festiwalu na większy, otwarty teren, pozwoliło jeszcze bardziej zwiększyć prestiż imprezy. Koncerty odbędą się na pięciu scenach, wyposażonych w nagłośnienie, które pozwoli, dosłownie ‘poczuć’ muzykę. Występy wzbogacone mają zostać widowiskowymi scenografiami i pokazami pirotechnicznymi.

Organizatorzy proponują przyjezdnym trzy rodzaje noclegów: basic (z własnym namiotem), standard (przygotowany do zamieszkania namiot standardowy) oraz premium (wieloosobowy, umeblowany namiot w stylu tipi). W miasteczku SunCity festiwalowicze będą mogli korzystać z wygodnych sanitariatów, stref gastronomicznych, stref zabawy i relaksu: beach barów czy punktów usługowych – fryzjerów, wizażystów, stylistów.

Za wszystko – jedzenie, picie i usługi, bawiący się będą mogli płacić bezgotówkowo za pomocą osobistej bransoletki-zegarka z chipem RFID, pełniącego także rolę biletu. Karnet na wszystkie dni Sunrise Festival kosztuje 649 zł. Jeśli zdecydujemy się na jeden dzień koncertów w piątek lub sobotę zapłacimy 249 zł, a w niedzielę – 219 zł.