Menu

Muzyka na imprezę – DJ czy zespół?

Muzyka jest jednym z najważniejszych elementów każdej imprezy. To od niej zależy czy goście będą się dobrze bawić i jak zapamiętają przyjęcie.

Bez muzyki nie ma zabawy!

W trakcie imprezy goście nigdy nie powinni się nudzić. Nieważne czy to wernisaż z jazzem w tle czy huczna osiemnastka z najnowszymi hitami. Muzyka to gwarancja dobrej zabawy. Istotnym zadaniem organizatorów każdego przyjęcia jest zapewnienie odpowiedniej oprawy muzycznej. Coraz więcej ludzi zatrudnia DJ-a na różnego rodzaju imprezy, takie jak urodziny czy rocznice ślubu. Dlaczego dobry DJ jest potrzebny? Przede wszystkim dlatego, że to właśnie on jest stanie zapewnić nam muzykę w dowolnym klimacie i zaprezentować nasz wymarzony repertuar. Może też spełniać życzenia gości, którzy sami mogą zdecydować do czego chcą się bawić. DJ jest w stanie zadowolić niemalże wszystkich uczestników przyjęcia.

Odwieczny dylemat

Organizując muzykę na imprezę mamy zasadniczo dwie opcje do wyboru: DJ lub zespół. Oba rozwiązania mają zarówno plusy, jak i minusy. Jest to popularny dylemat narzeczonych planujących ślub. Często para młoda zadaje sobie pytanie: DJ czy zespół na wesele? Wiele zależy od klimatu imprezy – na “luźniejszych” przyjęciach lepiej sprawdzi się DJ, a na bardziej eleganckich lub odwołujących się do tradycji – klasyczna kapela.

DJ, czyli bogaty repertuar

DJ odtwarza utwory z płyt lub z komputera co sprawia, że może spełnić praktyczne każde muzyczne życzenie zarówno gospodarzy jak i gości. Ma praktycznie nieskończony repertuar utworów różnych stylów i prędkości. Jest więc bardzo elastyczny – może puszczać zarówno muzykę biesiadną jak i najnowsze przeboje. Niektórzy twierdzą, że DJ-owi trudniej nawiązać relację z gośćmi. Jednak idealny DJ na imprezę może jednocześnie być wodzirejem. Taki grajek na wesele to dobry pomysł, gdyż zabawia on uczestników, organizuje konkursy i zachęca do aktywności. DJ sprawdza się doskonale w towarzystwie stosunkowo młodych gości, jednak osoby starsze mogą nie rozumieć bardziej klubowego charakteru i narzekać na brak “prawdziwej” muzyki.

Zespół, czyli muzyka na żywo

Ogromnym atutem wynajęcia zespołu na imprezę jest muzyka grana na żywo. Robi ona ogromne wrażenie, zwłaszcza jeśli kapela składa się ze świetnych wykonawców. Zespół potrafi wyczarować niepowtarzalny klimat. Z pewnością zadowoli starsze osoby, które są bardziej tradycyjne i nie wyobrażają sobie wesela bez muzyków na scenie. Jednak zespół ma ograniczone możliwości, nawet jeśli gwarantuje, że jego repertuar jest bardzo bogaty. Granie podobnych utworów może po jakimś czasie znudzić się gościom, a bywa i tak, że jakość wykonania spada z upływem czasu.

Przemyślana decyzja

Pozostaje więc zdecydować czy stawiamy na tradycję i autentyczność muzyki na żywo czy możliwości wyboru mniej znanych utworów czy naszych ulubionych piosenek. Znając za i przeciw każdego rozwiązania można dokonać świadomego i przemyślanego wyboru. Niezależnie od decyzji jaką podejmiemy organizując imprezę bardzo ważne jest wcześniejsze zapoznanie się z możliwościami zespołu czy DJ-a. Należy też dokładnie omówić repertuar i plan przyjęcia. Jeśli mamy specjalne życzenia np. konkretne utwory w znaczących momentach powinniśmy uzgodnić to wcześniej z muzykami.