Menu

Kim jest fordanserka i czym się zajmuje?

Zawód, który przyszedł do nas z Ameryki. Stanowi świetną formę dodatkowego zajęcia. O co chodzi z fordanserkami?

Kim one są?

Największym mitem dotyczącym tego zawodu jest określenie fordanserek jako „pań do towarzystwa”. Nie martw się. To są dwa zupełnie inne zawody. Fordanserka to po prostu dziewczyna, która pojawia się na wszelkich imprezach biznesowych i dobrze się bawi, zachęcając również innych do tego. Ma to na celu sprawić, że impreza będzie udana, a goście będą się świetnie bawić. To jest jej sposób na zarabianie pieniędzy.

Czym zajmuje się fordanserka?

Najogólniej można powiedzieć, że zajmuje się zabawą. Mianowicie jej celem jest rozkręcenie imprezy. Zazwyczaj na takich imprezach biznesowych, branżowych jest wiele osób, które się nie znają, dlatego są one dość nieśmiałe i nieskłonne do zabawy. Potrzebny jest ktoś, kto przełamie pierwsze lody i tym kimś jest właśnie fordanserka. Większość czasu spędza ona na tańcu wraz z innymi fordanserkami, ale również z gośćmi imprezy, których zapraszają do wspólnej zabawy. Nie są one zmuszane do tego, żeby tańczyć z każdym. Jeżeli dziewczyna czuje się niekomfortowo, bo trafi na natrętnego mężczyznę, to może odejść, albo poprosić o pomoc ochronę. Oprócz tańca jej obowiązkiem jest również bycie duszą towarzystwa. Oznacza to, że fordanserka ma również zagadywać gości, którzy się izolują, nie bawią, stoją samotnie. Jest to dla niej świetna okazja, aby poznać kogoś nowego, kto może okazać się bardzo interesującą osobą, a jednocześnie sprawia, że dana osoba nie będzie się nudzić, a to na pewno nie zaszkodzi imprezie. Mimo luźnej formy pracy dziewczyna nie może zapominać o profesjonalizmie. Nie powinna narzucać się gościom imprezy, ale również podawać swoich danych prywatnych. Musi również umiejętnie wtapiać się w tłum.

Jaka powinna być fordanserka i co powinna umieć?

Ten zawód również ma wymagania co do pracowników. Fordanserka powinna:

To są ogólnie przyjęte wymogi dotyczące tego zawodu. Niektóre agencje mają również wymagania dotyczące wzrostu. Najczęściej zatrudnia się dziewczyny, które mają co najmniej 170 cm wzrostu. Co nie oznacza, że osoby niższe nie mogą starać się o pracę. Ubiór fordanserek to zazwyczaj sukienka imprezowa oraz obcasy. Nie może być ona zbyt wulgarna.

Jak zostać fordanserką?

Zatrudnienie można dostać od firmy, która jest organizatorem imprezy albo od firmy zewnętrznej. Ogłoszenia dotyczącej tej pracy możemy znaleźć na różnych portalach internetowych. Pamiętaj, aby sprawdzać wiarygodność osoby, której ogłoszenie znalazłaś, aby zniwelować ryzyko oszustwa. Niektóre dziewczyny samodzielnie zgłaszają się do firm, oferując im swoje usługi. Innym rozwiązaniem, które na pewno jest łatwiejsze, jest dołączenie do agencji, która zajmuje się zatrudnianiem fordanserek. Dzięki agencjom mamy pewność dobrych warunków oraz wypłacalności. Dowiedz się, jakie dana agencja ma wymagania, zgłoś się do nich i zacznij wymarzoną pracę.