Menu

Co to jest sufit napinany?

Dotychczas sufit napinany mógł kojarzyć się tylko z ozdobnymi aranżacjami, które możemy spotkać na salach bankietowych lub w ciekawie zaprojektowanych pomieszczeniach, gdzie tkanina przykrywa całą powierzchnię sufitu. Coraz częściej jednak sufit napinany stosowany jest jako standardowe wyposażenie każdego pomieszczenia. Czym jest sufit napinany, po co się go stosuje i ile kosztuje – odpowiedzi na te pytania znajdą się w dalszej części artykułu.

Czym jest sufit napinany

Sufit napinany jest stosowany na powierzchnie sufitowe najczęściej w celu uzyskania idealnie gładkiej powierzchni. Sufit napinany montowany jest z wyjątkowo wytrzymałej folii PCW, która następnie wpinana jest w profile stworzone z aluminium. Tego typu konstrukcja nie waży zbyt wiele, w związku z tym możemy być spokojni o wytrzymałość swojego stropu. Ze względu na dużą odporność folii PCW na czynniki zewnętrzne, sufit napinany może być z powodzeniem stosowany również w łazience, w której z reguły generuje się dużo wilgoci. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli sufitów napinanych, a w każdym z nich obowiązuje kilkuletnia gwarancja, chociaż sama konstrukcja ze względu na swoje właściwości nie ma prawa obwisnąć. Sam montaż sufitu napinanego trwa o wiele krócej niż bardzo popularnie stosowanego sufitu podwieszanego. Montaż w zależności od powierzchni pomieszczenia może potrwać nawet kilka godzin. Istotny jest fakt, iż sufit jest produkowany na konkretne zamówienie, które powinno być idealnie dopasowane do precyzyjnych wymiarów pomieszczenia.

W jakim celu i gdzie można stosować sufit napinany

Sufit napinany jest doskonałym wyjściem w sytuacji, gdy nasz obecny sufit nie jest w dobrej kondycji. Stary tynk, czy nieestetyczne rury – za pomocą sufitu napinanego możemy z powodzeniem zakryć wszystkie niedoskonałości znajdujące się w pomieszczeniu. Sufit napinany daje nam praktycznie nieograniczone możliwości względem odpowiedniej dekoracji naszego sufitu. Doskonałym pomysłem jest naklejenie czarnej folii lub ewentualnie stworzenia bardzo ciekawej imitacji lustra na suficie, która będzie odbijać podłoże. Sufit napinany świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach z bardzo wysokim sufitem. Nie warto jednak stosować tego rozwiązania z niskich pomieszczeniach, gdyż sufit napinany w swojej naturze ma kradzież cennych centymetrów wysokości, co jest szczególnie widoczne w bardzo niskich pomieszczeniach.

Ile kosztuje sufit napinany?

Wiele osób zainteresowanych takim rozwiązaniem zastanawia się nad potencjalnymi kosztami. Jeśli chodzi o sufit napinany cena nie jest wygórowana. Musimy nastawić się na cenę około 80 złotych za metr kwadratowy sufitu napinanego, jednak jeżeli zależy nam na bardziej zaawansowanych kształtach lub wzorach, wtedy cena może być analogicznie wyższa. Warto zwrócić na to uwagę przy potencjalnym planowaniu aranżacji swojego pomieszczenia

Sufit napinany jest stosunkowo świeżym w Polsce pomysłem na orginanie zaaranżowaną sypialnie czy pokój codzienny. Szczególnie w przypadku, gdy nasz obecny sufit nie jest zachęcający, sufit napinany powinien doskonale zdać egzamin.